W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Aktualne nabory - Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu
W dniu 12 maja br. odbyła się Łańcucka konferencja „ Podkarpackie- przestrzeń otwarta dla nauki”.
Konferencja ta była nie tylko przestrzenią do refleksji nad kierunkami rozwoju edukacji w województwie podkarpackim, ale także platformą dialogu dla przedstawicieli świata nauki, edukacji i regionalnego biznesu oraz okazją do wymiany poglądów i doświadczeń, szczególnie w kontekście planowania przyszłości szkolnictwa zawodowego w województwie podkarpackim oraz roli, jaką może ono odegrać w procesie cyfrowej i przemysłowej transformacji regionu.
Odbyła się w ramach spotkania Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji w związku z realizacją projektu pt.” Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności KPO.
"Fundusz Usług Rozwojowych II" - dofinansowanie na szkolenia i kursy zawodowe w ramach projektu realizowanego przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S. A
„Fundusz Usług Rozwojowych II” - dofinasowanie na szkolenia i kursy zawodowe w ramach projektu realizowanego przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje o ogłoszeniu VIII naboru formularzy zgłoszeniowych w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych II - wsparcie przedsiębiorców
i pracodawców oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”
Projekt jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz pracodawców nie będących przedsiębiorcami, mających swoją siedzibę, oddział lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze subregionu przemyskiego woj. podkarpackiego (miasto Przemyśl, powiaty: przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski) oraz pracowników tych podmiotów, wykonujący pracę na terenie subregionu przemyskiego.
W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe dostępnew Bazie Usług Rozwojowych. Baza Usług Rozwojowych (BUR) to internetowa, ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i skupiająca w jednym miejscu firmy szkoleniowo-doradcze z całego kraju. Administratorem Bazy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika wynosi 10 000 zł, natomiast poziom dofinansowania (w zależności od wielkości podmiotu) może wynieść nawet 80%.
Formularze zgłoszeniowe w ramach VIII naboru do projektu można składać od 15.05.2025 r. do 30.05.2025 r.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie FEPK.07.09 Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadr i jest realizowany na podstawie umowy zawartej przez PARR S.A. z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie
Pracodawco w Twojej firmie brakuje pracowników? Otwórz się na międzynarodowe możliwości rekrutacyjne i znajdź specjalistów z krajów UE/EOG i Szwajcarii! Weź udział w Europejskich Dniach Pracy Online pod nazwą „Boost Your Career with EURES 2025”!
Zarejestruj się na platformie www.europeanjobdays.eu i znajdź dla swojej firmy najlepszych fachowców w Europie!
Europejskie Dni Pracy Online (EDP) to ogólnoeuropejskie targi pracy organizowane na platformie internetowej Komisji Europejskiej, które łączą osoby poszukujące pracy z pracodawcami w innych europejskich krajach. EDP odbywają się co roku w wielu krajach, a pracodawcy otrzymują możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami poszukującymi pracy i dostęp do składanych tą drogą CV.
„Boost Your Career with EURES 2025” odbędzie się 5 czerwca br. i jest skierowane m. in. do polskich pracodawców z branży ICT i Biznes rekrutujących pracowników z innych krajów UE/EOG i Szwajcarii.
Wydarzenie organizuje sieć EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) z Polski, Irlandii, Estonii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz Holandii.
Korzyści?
promocja ofert pracy oraz firmy w całej Europie;
możliwość dotarcia do wykwalifikowanych pracowników z krajów UE/EOG i Szwajcarii, poszukujących zatrudnienia w Polsce;
rozmowy z kandydatami poprzez indywidualny chat on-line;
bezpłatny udział.
Jak to działa?
Wygodnie i skutecznie! Nie wychodząc z biura, będąc przed monitorem komputera można prowadzić zdalną rekrutację. Polscy pracodawcy zainteresowani udziałem mają możliwość założenia konta wystawcy, które jest wirtualnym odpowiednikiem stoiska, jakie możemy spotkać podczas targów stacjonarnych. Zaleca się także posiadanie kamerki internetowej, mikrofonu i słuchawek, aby w dniu targów móc swobodnie porozmawiać z osobą odwiedzającą wirtualne stoisko.
Pracodawca ma możliwość przeglądania i selekcji otrzymanych aplikacji oraz wysłania wybranym kandydatom zaproszenia do udziału w rozmowach. Osoby poszukujące pracy mogą także odwiedzić wirtualny pokój pracodawcy bez uprzedniego zaproszenia, ale w każdym przypadku to wystawca decyduje o tym, kto odwiedzi jego wirtualny pokój. Opis firmy oraz treść ogłoszeń powinny być zamieszczone w języku angielskim. W razie potrzeby do tekstu w języku angielskim można dodać treść w innym języku np. polskim.
Pamiętaj! Biorąc udział w „Boost Your Career with EURES 2025” zwiększasz swoje szanse na pozyskanie najlepszych kandydatów.
Potrzebujesz więcej szczegółów - skontaktuj się z jednym z naszych doradców EURES:
W dniu 9 maja br. na jarosławskim Rynku odbył się Integracyjny Piknik z Funduszami Europejskimi, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) w którym uczestniczyli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Wydarzenie wpisywało się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Piknik rozpoczął się uroczystym Marszem Godności, który wyruszył spod siedziby PSONI koło w Jarosławiu i przeszedł ulicami miasta na Rynek. W marszu udział wzięli podopieczni placówek, przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji oraz mieszkańcy powiatu ubrani w pomarańczowe stroje - kolor przewodni obchodów.
W ramach pikniku z Funduszami Europejskimi promowane były projekty współfinansowane ze środków UE m.in. z Regionalnego Programu Europejskiego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacka na lata 2021-2027, których beneficjentami mogą być mieszkańcy województwa Podkarpackiego.
Podstawowe informacje statystyczne - stan na 30.04.2025 r.
Liczba bezrobotnych - 4438, w tym 2248 kobiet.
Liczba bezrobotnych z prawem do zasiłku - 725, w tym 350 kobiet.
Liczba zgłoszonych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w kwietniu 2025 r. - 134.
1. Sprawozdania miesięczne MRPiPS-01, MRPiT-01 za 2021 r., MRiPS-01 za 2022 r. i 2023 r., MRPiPS-01 za 2024 r. oraz MRPiPS-01 za 2025 r. zazawierające dane o:
strukturze i bilansie bezrobotnych
aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu
poszukujących pracy, osobach uprawnionych do dodatku aktywizacyjnego, cudzoziemcach
wolnych miejscach pracy i miejscach aktywizacji zawodowej
zwolnieniach grupowych i zwolnieniach monitorowanych
strukturze bezrobotnych oraz poszukujących pracy według czasu pozostawania bez pracy, wieku, wykształcenia i stażu pracy
2 .Sprawozdania miesięczne MRPiPS-01 (MPiPS-01) za lata 2010-2020 zawierające dane o:
strukturze i bilansie bezrobotnych
aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu
poszukujących pracy
pośrednictwie pracy i wybranych formach aktywizacji
zwolnieniach grupowych i zwolnieniach monitorowanych
3. Sprawozdania kwartalne Załącznik 1 do Sprawozdania MRPiPS-01 (MPiPS-01) za lata 2010-2020 zawierające dane o:
bezrobotnych oraz poszukujących pracy według czasu pozostawania bez pracy, wieku, poziomu wykształcenia i stażu pracy
Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu gromadzi od 2021 roku dane statystyczne w następujących sprawozdaniach:
Załącznik 1 do sprawozdania MRiPS-01 (MRPiT-01) "Bezrobotni oraz wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej według zawodów i specjalności"
Załącznik 2 do sprawozdania MRiPS-01 (MRPiT-01) "Poradnictwo zawodowe, szkolenie bezrobotnych i poszukujących pracy, staż i przygotowanie zawodowe dorosłych, kształcenie ustawiczne"
Załącznik 3 do sprawozdania MRiPS-01 (MRPiT-01) "Bezrobotni według gmin"
Załącznik 4 do sprawozdania MRiPS-01 (MRPiT-01) "Umowy z agencjami zatrudnienia, programy specjalne, programy regionalne, Programy Aktywizacja i Integracja, zlecenia działań aktywizacyjnych"
oraz dane statystyczne za lata 2010-2020 w następujących sprawozdaniach:
Załącznik 2 do sprawozdania MRPiPS-01 (MPiPS-01) "Bezrobotni według rodzaju działalności ostatniego miejsca pracy, poszukujący pracy oraz wolne miejsca pracy miejsca aktywizacji zawodowej"
Załącznik 3 do sprawozdania MRPiPS-01 (MPiPS-01) "Bezrobotni oraz wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej według zawodów i specjalności"
Załącznik 4 do sprawozdania MRPiPS-01 (MPiPS-01) "Poradnictwo zawodowe, szkolenie bezrobotnych i poszukujących pracy, staż i przygotowanie zawodowe dorosłych, kształcenie ustawiczne"
Załącznik 5 do sprawozdania MRPiPS-01 (MPiPS-01) "Bezrobotni oraz poszukujący pracy zamieszkali na wsi według czasu pozostawania bez pracy, wieku, poziomu wykształcenia i stażu pracy"
Sprawozdania o rynku pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (symbol MRPiPS-01, MRPiT-01, MRiPS-01) zamieszczone na stronie internetowej są również dostępne w formie tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Urzędu (ul. Słowackiego 2, Jarosław) w pokoju 208.
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., realizator projektu „Podkarpacka Inicjatywa ALMA – europejskie mobilności młodych” realizuje projekt poprawy dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla 460 osób w wieku 18-29 lat, należących do grupy NEET z woj. Podkarpackiego poprzez wdrożenie zindywidualizowanego, kompleksowego wsparcia w znalezieniu pracy i reintegracji społeczno-zawodowej.
Projekt zakładana: okresowe wyrwanie ze środowiska rodzinnego (samodzielność/sprawczość), nabycie doświadczenia zawodowego ( możliwość podjęcia pracy za granicą) oraz wsparcie różnych specjalistów (psycholog, doradca zawodowy, pośrednik pracy, asystent wparcia).